Pirtis su pirtininku: ką verta žinoti?

Kiekviena šalis turi savų tradicijų, kurios jas išskiria iš kitų regionų. Lietuva nuo seno garsėjo savo pirtimis. Pastaruoju metu nuomotis pirtį tapo labai populiaru. Pirtis su pirtininku – jau šiandienos realybė. Juk šis žmogus puikiai išmano, kaip teisingai iškūrenti pirtį, panaudoti visas priemones ir, galų gale, suteikti pirmąją pagalbą iškilus nesklandumams. Daugiau apie pirtį su pirtininku nesunkiai surasite internete.

Pirmiausia, pirties specialistų nuomone, lietuvišką pirtį išskiria gausus įvairių augalų naudojimas pirties procedūrose. Kalba sukasi ne tik apie vantas. Augalai, vaistažolės naudojamos ruošiant arbatas, įvairias kaukes veido ir viso kūno odos priežiūrai. Vantos ruošiamos  iš gausybės augalų, beveik visų mūsų kraštuose augančių medžių. Taigi, be profesionalių pirtininko žinių sunkiai išsiversite. Tikriausiai teko girdėti, jog viso seanso pirtyje metu naudojamos kelių rūšių vantos. Pirmiausia patariama vanotis švelniomis drebulės vantomis. Tuomet galima pereiti prie beržinių ir ąžuolinių. O ekstremalių pojūčių mėgėjams pabaigai pasiūloma kadagių ir pušų vantos. Norite tokių malonumų? Tuomet pirtis su pirtininku turėtų būti jūsų prioritetas.

Vis tik svarbiausia pirtininko užduotis – mokėti profesionaliai vanoti. Na, žinoma, nereikia nurašyti ir gero pirties iškūrenimo. Pirtininkai pasakoja, kad teisingas vanojimas daugeliui palieka neišdildomą įspūdį ir iš esmės pakeičia neigiamą nusistatymą pirties atžvilgiu. Be to, reikia žinoti, jog vienoks vanojimas tiks vyrams, visai kitoks – moterims, o ką jau kalbėti apie vaikus.

Tikrai geras pirtininkas moka ne tik vanoti, bet ir surišti vantą. Dauguma vantų pradedamos rišti ne anksčiau kaip likus savaitei iki Joninių, o baigiamos skirtingai. Pačios populiariausios, be abejonės, yra beržinės ir ąžuolinės. Beržinės – iki rugpjūčio pradžios, o štai ąžuolinės gali būti rišamos net iki spalio mėnesio. Tokiam pirtininkui savo maudymąsi pirtyje galite patikėti neabejodami.