Nereikėtų bijoti odontologų

Įprastai mes bijome labai įvairių dalykų. Trumpiau tariant, kiekvienas turime tam tikrų baimių – ir tai yra visiškai natūralu. Tačiau yra vienas įdomus faktas – labai didelė dalis žmonių bijo ne ko kito, o būtent odontologų. O tai reiškia, kad labai svarbiu klausimu tampa ir pastarasis – kaip parengti vaiką pirmajam vizitui pas odontologą? Žinoma, turime galvoje, kad bijoma ne paties gydytojo, o dantų gydymo procedūrų. Kita vertus, tokia baimė dažniau yra susijusi su informacijos trūkumu ir realybės neatitinkančiu požiūriu. Tai reiškia, kad odontologams jaučiama baimė yra perdėta. Juk dabartinis odontologinis dantų gydymas yra gerokai pažengęs į priekį, todėl kiekviena ilgametę patirtį turinti ir moderni odontologijos klinika savo paslaugas teikia pačiame aukščiausiame lygyje. Todėl kiekvienas pacientas gali būti visiškai ramus, kad jo dantų gydymas vyks labai sklandžiai, profesionaliai ir svarbiausia – neskausmingai.

Be abejo, galite teigti priešingai, tvirtindami, kad dantų taisymas yra labai skausmingas. Tačiau, ar tikrai? Kiekvienos procedūros metu yra naudojama vietinė nejautra, todėl pacientai įprastai nejaučia jokių nemalonių pojūčių. Tuo tarpu, jei imama jausti skausmą, visuomet reikėtų informuoti savo odontologą, kuris pasirūpintų, jog būtų suleista didesnė nuskausminamųjų dozė. Todėl nėra jokios priežasties jaudintis ir vadovautis plačiai sklandančiais mitais.

Taip pat nereikėtų bijoti ir rimtesnių procedūrų, pvz., dantų implantacijos. Šiandieninė odontologijos sritis yra gerokai tobulesnė nei prieš dvidešimt ar daugiau metų, todėl pacientams skiriama pati kruopščiausia priežiūra, o procedūroms naudojama technologiškai pažangiausia įranga. Kita vertus, jei nesate linkę naudotis dantų implantavimu, visuomet galimas ir kitas variantas, t.y. protezavimas. Suprantama, kad pastarasis pasirinkimas yra gerokai paprastesnis ir jo atveju pradžioje pacientai turi skirti kur kas mažiau priežiūros (t.y. nėra jokio po procedūrinio laikotarpio, per kurį reikia skirti ypač didelį dėmesį rūpinimuisi dantimis ir stebėjimui, kad nekiltų jokių komplikacijų).

Kaip bebūtų, jei šiandien jūs jaučiate dantų skausmą ar manote, kad jau pats laikas kreiptis į odontologijos specialistus, kurie įvertinę jūsų dabartinę būklę, galėtų rekomenduoti patį tinkamiausią gydymą – nedelskite ir nelaukite, kol situacija taps kur kas prastesnė. Pasirinkite odontologijos kliniką ir susitarkite dėl vizito, kurio metu profesionalūs odontologai padės išspręsti jūsų dantų problemas.