Ką dažniausiai laikote savo rankoje? Taip, šis klausimas daugeliui gali pasirodyti labai šmaikštus, tačiau atsakymas į šmaikštų anaiptol nėra panašus. Nustatyta, kad šiuolaikinis vartotojas kasdien daugiausiai laiko praleidžia savo rankoje laikydamas išmanųjį telefoną. Ir tai yra tikra tiesa. Tereikia apsidairyti aplink. Ką matote? Žinoma, bene kiekvienas aplink jus esantis žmogus savo rankoje laiko telefoną! Anuomet tokios tendencijos nebuvo – ir labai nesudėtinga nuspėti, kodėl. Visų pirma žmonės gyveno ne tokiu sparčiu ritmu, o visų antra – telefonai nebuvo išmanūs ir galėjo pasiūlyti tik vos keletą funkcijų (pvz., skambinimo, SMS rašymo, žadintuvo, kalendoriaus, skaičiuotuvo ir kt.). Tuo tarpu dabar išmanieji telefonai gali atstoti net ir pakankamai galingą kompiuterį.
Šiomis dienomis jais naudojamės ne tik tam, kad galėtume paskambinti ar parašyti trumpąją SMS žinutę. Tiesą sakant, nemaža dalis šiuolaikinių vartotojų šioms paskirtims apskritai savo išmanųjį telefoną naudoja pakankamai retai. Todėl dažniausiai jie bendrauja naudodami įvairias pokalbių programėles arba „Facebook“ socialinį tinklą. Be to, nereikia pamiršti ir vaizdo pokalbių populiarumą. Taigi, jei kalbėtume, ką šiandieninis vartotojas įprastai veikia su savo išmaniuoju telefonu, sąrašas būtų labai ilgas – pradedant elektroninio pašto tikrinimu ir naujienų skaitymų bei baigiant vaizdo įrašų kūrimu ar knygų skaitymu. Trumpiau tariant, su naujausiu išmaniuoju telefonu galima atlikti bene bet kurią norimą užduotį. Ir visų svarbiausia, kad tai galima padaryti pačiu greičiausiu, sklandžiausiu ir paprasčiausiu būdu.
Ir tikrai nėra didelės reikšmės ar jūs pasirinksite išmanųjį telefoną, kuriame veikia Android, iOS ar Windows operacinė sistema. Funkcionalumas, kuriuo pasižymės jūsų pasirinktas naujas išmanusis telefonas, bus didžiulis ir padedantis jums patenkinti visus savo lūkesčius. Žinoma, kai kalbame apie skirtingus išmaniųjų telefonų gamintojus, turėtume kalbėti ir apie vartotojų pasiskirstymą ir skirtingas grupes, tačiau tai galima pastebėti bene bet kurioje rinkoje. Natūralu, kad vieni vartotojai labiau mėgsta vienus, o ne kitus prekės ženklus. Be to, kiekvienas žmogus kelia vis kitokius reikalavimus – tiek dizaino, tiek ir funkcijų atžvilgiu, todėl, kad ir kiek laiko bepraeitų, visuomet bus žmonių, kurie labiau mėgs Android ar iOS operacines sistemas bei su jomis veikiančius išmaniuosius telefonus.