ES projektai jaunimui: sužinok, pabandyk, tobulėk

es projektai jaunimuiEuropos Sąjunga — tai organizacija, apimanti daugybę sričių. Nors daugelis ją supranta labiau kaip ekonominį ar politinį darinį, tačiau ES nemažai dėmesio skiria ir socialiniams projektams, jaunimo įtraukimui. Reikia pripažinti, kad jaunimo užimtumas, jo švietimas ir skatinimas yra labai aktyvi sritis, kurioje ES vykdo daug veiklų ir projektų. Tokie Europos Sąjungos projektai, kaip „Veiklus jaunimas”, „Erasmus“, „Comenius“, „Leonardo da Vinci“ ar „Grundtvig“ yra puikūs to įrodymai.

ES projektas „Veiklus jaunimas”. Ši ES programa  sukurta jauniems žmonėms. Pagrindinis „Veiklus jaunimas” programos tikslas — ugdyti jaunųjų europiečių Europos pilietiškumo, solidarumo ir tolerancijos jausmą ir įtraukti juos į Europos ateities kūrimo procesą. Programa skatina neformalų mokymąsi ir tarpkultūrinį dialogą, skatina jaunimo įtraukimą, nepaisant jų išsilavinimo, socialinio statuso ar kultūrinės kilmės.

„Erasmus“. Programa — jaunimo mainai.  Tai jaunų žmonių grupių iš bent dviejų skirtingų šalių susitikimai bendrai veiklai. Susitikimų metu nagrinėjama pasirinkta aktuali tema, taikant neformaliojo ugdymo metodus mokomasi vieni iš kitų, atrandami kultūrų panašumai ir skirtumai. Jaunimo mainuose labai svarbu, kad jauni žmonės būtų įtraukti į veiklas viso projekto metu ir dalyvautų visose projekto stadijose, patys aktyviai prisidėtų įgyvendinant išsikeltus tikslus.

„Leonardo da Vinci“  programa skirta ugdyti ES šalių bendradarbiavimą, tobulinant profesinį mokymą, diegiant naujoves ir puoselėjant europietiškumą. Programa vaidina svarbų vaidmenį rengiant Europos piliečius darbo rinkai, padeda parengti kvalifikuotus darbuotojus. Pagrindiniai programos tikslai yra: tobulinti įgūdžius bei kompetenciją; didinti profesinio rengimo kokybę; stiprinti profesinį rengimą inovacijų srityje.

„Comenius“ programa — tai projektas mokyklų bendradarbiavimui. Šios partnerystės tikslas yra stiprinti europinę dimensiją mokykliniame ugdyme, skatinti bendradarbiavimą tarp Europos mokyklų. Bendradarbiavimas su kolegomis iš kitų šalių, sudaro galimybes pažinti kitas kultūras, tobulinti užsienio kalbų žinias, pasidalinti gerąja patirtimi, inovatyviais mokymo būdais ir metodais.