Ar verta pirkti šviežiai skrudintą kavą?

Mėgstate rytais geri kavą? Sveikiname, esate vienas iš šimtų milijonų bendraminčių, kurie kiekvieną savo rytą pradeda su puodeliu skanios kavos. Žmonės taip „prasibudina“ ir pasiruošia naujai darbo ar nedarbo dienai. Ar esate pagalvoję tai, ar jūsų geriama kava yra šviežia? Jeigu taip, kaip manote, ar verta pirkti šviežiai skrudintą kavą? Kur ją pirkti – fizinėse parduotuvėse ar internetu? Apie visus šiuos klausimus ir atsakymus į juos, pasiaiškinsime su „O Kava“ komanda, šios straipsnio tekste. Tad verta paskaityti.

Kavos pupelių atsiradimas

Pirmosios kavos pupelės buvo atrastos Etiopijoje, nes ten galimai augo pirmieji pasaulio kavamedžiai. Yra legenda, kad žmonės kavos gėrimą atrado pastebėję, kad kavamedžio uogų suvalgę gyvūnai tampa energingesni ir staigesni. Tuomet žmonės atrado kavą, o tiksliau – jos pupeles ir prasidėjo šio gėrimo era, kuri dar tęsiasi iki šių dienų. Tad kaip minėjome, kavamedžio uogos yra subrandinamos, tada juose esantys kauliukai yra paimami, apdorojami ir išdžiovinami. Tai ir yra vadinamosios „kavos pupelės“, kurios vėliau maišais gabenamos į įvairius žemynus, tam, kad būtų suvartojamos. Jų rūšys yra trys: liberica, arabica, robusta.

Kokią kavą galime vadinti „šviežiai skrudinta“?

Kad ir kokia būtų kavos rūšis, ji visiškai nelemia šviežumo faktoriaus. Taip kavos skonis, aromatas, rūgštingumas, poskonių natos, stiprumas, kofeino kiekis ir kiti parametrai skiriasi. Kavos pupelių šviežumas yra susijęs su jų skrudinimo data. Šviežia kava yra laikoma tik praėjus ne ilgiau negu 4 savaitės po jos paskrudinimo datos. Jeigu praėjo daugiau laiko, negalima teigti, kad kava yra „šviežia“, nes jau pasikeičia jos skoninės savybės, aromatingumas ir kiti akcentai. O ar verta pirkti šviežiai skrudintą kavą? Priklauso nuo pirkėjo skonio. Jeigu jis vertina aukščiausios kokybės ir aromatingumo kavą, mėgsta ne tik gerti, bet ir skanauti šiuo gėrimu, tuomet tikrai verta pirkti šviežias kavos pupeles. Kitu atveju galima pasirinkti masinio pardavimo produktus, kuriuos galima rasti įvairiose parduotuvėse. „O, Kava“ šviežiai skrudinta kava, nepaliks abejingų, kurie dar neapsisprendę, ką pasirinkti. Kartą paragavę, sužinosite visus atsakymus į savo klausimus.

Pabaigai, ar verta pirkti šviežio skrudinimo kavą?

Turbūt niekam nekyla klausimų, kad šviežia kava yra aromatingesnė nei „išsikvėpusi“ kava. Tad manome, kad tikrai verta pirkti būtent šviežio skrudinimo kavą. Juk tokios kavos savybės itin geros: kokybiškumas, aromatas, skonis, net emocija. Svarbiausia išsirinkti tą kavos rūšį, kuri patinka būtent jums. Siūlome: okava.lt